Blog > Komentarze do wpisu
Idibus Martiis

Jak zwykle mieszczę się w jakimś amerykańskim kalendarzu z rocznicami, ale ponieważ bloguję zazwyczaj nocą, tak to już jest, że przekraczam polską północ... Idy Marcowe więc już teoretycznie minęły na naszej półkuli, ale i tak mniej więcej 2054 lata temu na schodach, a może w przedsionku Opera Pompeii, kompleksu budynków zwanego też Teatrem Pompejusza, gdzie w roku 44 z powodu przebudowy Kurii na Forum Romanum obradował Senat rzymski, zamordowano Juliusza Cezara, który raptem kilka tygodni wcześniej otrzymał tytuł dictator in perpetuum czyli dożywotniego dyktatora. Trzeba przyznać, że była to wyjątkowa ironia losu. Z tej okazji okolicznościowe zdjęcia.

Gajusz Juliusz Cezar

Gajusz Juliusz Cezar, w tle - Kleopatra VII

Altes Museum, Berlin

Largo Argentina

Largo Argentina w Rzymie z ruinami świątyń; za kolumnami w lewym górnym rogu wznosiły się Opera Pompeii

Forum Romanum

Pozostałości świątyni Boskiego Juliusza, wzniesionej na Forum Romanum - nisza z escharą czyli miejscem stosu pogrzebowego Cezara

wtorek, 16 marca 2010, drakaina

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Karol, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/03/16 02:12:58
Jejuśku, ale się wzruszyłem... zgubiłem odnośnik do tego wspaniałego bloga i dzisiaj właśnie się znalazł... Od razu kilka smaczków dla mnie: Rzym i numizmatyka - mniam-mniam - jednym słowem :)
-
drakaina
2010/03/16 14:21:37
No, wzruszyć to ja się przede wszystkim wzruszyłam takim komentarzem :) Nawiasem mówiąc, na przyszłoroczne idy marcowe mam nadzieję znaleźć w zasobach fotograficznych okazjonalną ciekawostkę numizmatyczną.
       Copyright

       

       

        Najlepsze Blogi